Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt "Poznáš svoje město?" - Den otevřených dveří

5. 5. 2017

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se uskutečnil ve škole tradiční Den otevřených dveří. Zapojila se také naše školní družina s projektem ,,Poznáš svoje město?". Počasí nám přálo, proto jsme odpoledne strávili v prostorách školní zahrady. Nejdříve jsme si vytvořili komunitní kruh, kde jsme shrnuli poznatky, co už jsme si povyprávěli, viděli a udělali, a také se seznámili s průběhem odpoledne a nachystali pomůcky k plnění úkolů. Po nástupu všech tříd družiny na školním hřišti se děti rozběhly po školní zahradě a  hrály závěrečnou část projektu, Kimovu hru - Město. Poznávaly obrázky města a zapisovaly si odpovědi na 26 otázek. Nejtěžší z nich se jim zdály např. jak se jmenoval otec J.A. Komenského, ve kterém měsíci v roce je brodská pouť, kdy bylo naše město povýšeno na královské a která škola má ve štítu dravce. Také dělaly hodně chyb v otázce, co drží  v rukou socha J.A. Komenského. Často odpovídaly, že knihu. Některé otázky se dětem naopak zdály docela jednoduché, jako poznat Dům kultury, naši školu, nádraží apod.. Všichni zúčastnění netrpělivě čekali, až bude z každé třídy poslední hotov, aby se mohlo zjistit, kdo jak je na tom se znalostmi o svém městě. Děti dostaly z Měst. úřadu v Uherském Brodě i drobné upomínkové předměty - nafukovací láhve, píšťalky, reflexní přívěsky, knihy o UB, magnetky a jiné. Tento projekt trval celý týden, kdy si děti s vychovatelkami vyprávěly o městě, tradicích a pověstech, hrály pexesa s obrázky města, stavěly stavby z tekutého písku, stavebnic, z lega... Poslouchaly nahrávky s poutavým vyprávěním, které doplnila lidová hudba souboru Olšava a kopanic. Také byly na procházkách v parku u muzea, DDM, Domu kultury a radnice. Z toho všeho pak vznikaly obrázky, které doplnily vernisáž v prostorách školy.

 

                                                                 -hz-                                                             

 

Náhledy fotografií ze složky DOD-Uherský Brod